entegreisler BLOG Twitter’ın Hayatımızı Değiştiren Yönleri

30 Mar 2017

Twitter’ın Hayatımızı Değiştiren Yönleri

21 Mart 2006 tarihinde Jack Dorsey tarafından geliştirilen uygulama, geçtiğimiz gün 10.yaşını kutladı. 10 yıldır dünya genelinde kullanıcıların en çok tercih ettiği sosyal ağlardan biri olan Twitter’ın hayatımızdaki değişiklik yaratan yönlerini yazımızda bulabilirsiniz.

1. İnsanları İşe Aldı
İş mülakatlarında, kişinin sosyal medya hesabı bulunup bulunmadığı, Twitter’ı etkin olarak kullanıp kullanmadığı soruldu.

2. Dünya Gündemini Takip Ettik
Ne ajans, ne de haber kanalı. Kesintisiz, anında ve çoğunlukla en doğru bilgiyi bize sağladı. Birçok olay bazında televizyon, internet aracılığıyla öğrenemediğimiz bilgileri bize aktardı.

3. Düzeni Değiştirdi
Oturduğu, yaşadığı, bulunduğu yerde var olan sorunu kullanıcılar Twitter üzerinden paylaştılar. Retweetler ve Favlar aracılığıyla, sorun kullanıcıdan kullanıcıya yayıldı.

4. Sıradan İnsanları Ünlü Yaptı
“Twitter Fenomeni” kavramını meydana getirdi. Sıradan insanlar, attıkları tweetler ile binlerce kişiye ulaştı, milyonlarca kişi tarafından tanındı. İnsanlar, bu insanların ne düşündüklerini, ne söylediklerine önem vermeye başladılar.

5. Hashtag Kavramını Doğurdu
İnsanlar, hashtag(#) kavramını hayatlarının her alanında uyguladılar. Yazdıkları herhangi bir yazının altına konunun anlatmak istediği ana başlık şeklinde ifadelerini aktardılar.

6. Politikacıların Yayın Mecrası Oldu
Çoğu kez, politikacılar televizyona çıkmaya ya da onlarca gazetecinin önünde basın toplantısı yapmaya gerek kalmadan 140 karakterde yapmak istedikleri açıklamayı yaptılar.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın