entegreisler BLOG Televizyon Dünyasının En Çok Sevilen Reklamları

10 Tem 2017
tv reklam

Televizyon Dünyasının En Çok Sevilen Reklamları

Reklamcılık büyük bir iş disiplinini ve değişik kanalların kullanımını gerektiren büyük bir sektördür. Bu sektör firmaların, ürün satışlarından hizmet satışına kadar; kişisel reklamlardan, marka reklamlarına her şeyin satışa veya sunuma hazır hale getirilmesine olanak sağlıyor. Reklamcılık sektörü çok çok eskilere dayanıyor. Gün geçtikçe kendini geliştiren ve her alanda sürekli olarak ilerleme kaydeden bu sektör insanlar için 15 saniyelik videolardan  çok daha fazlasını kapsıyor. Televizyon da bir şeyler izlerlerken reklamlar diye bir sesten sonra izlediğimiz kısa videoların çekimi haftalar aylar sürebiliyor. Videolarda kameramanından ses operatörüne, yazarından yönetmeni büyük bir seferberlik ile çekiliyor. Reklam sloganları, imajları ve hatta şarkıları bile insanların bilinçaltı kurallarına göre yazılıyor. Bazı zamanlarda izlediğimiz reklamlarda ki müzikleri sürekli olarak tekrar etmemiz bundan kaynaklanıyor.

 

Reklamcılık sektörü boyunca televizyonlarda veya internette gösterilen birçok reklam çok fazla ilgi ve alaka görmüştür. Türkiye de birçok reklam insanlar tarafından çok benimsenmiş ve insanların hafızalarında büyük yer edinmiştir. Örneğin; Pınar süt reklamında anneden çocuğa geçen döngüde kullanılan müzik Pınar’la büyüdüm birçok insanın bilinçaltında uzun yıllar kalmıştır. Pınar reklamında çok uzun yıllardır bu işi yaptıklarını ve gelecek nesiller içinde çok daha iyi şartlar ile bu işi sürdüreceklerini açık ve net bir biçimde vermiştir.

 

En çok izlenen ve benimsenen reklamlar arasında Turkcell reklamları gelir. Turkcell reklamcılık anlayışına büyük önem veren firmalardan, geçmişte selocan olarak ortaya çıkardığı bir Turkcell kahramanı hâlâ kullanılmakta ve büyük ilgi görmektedir. Her yeni bir kampanyada yeni bir anime karakterine bürünen selocanlar tatlı ve sevimli halleriyle özellikle çocukların ve her yaştan insanın büyük beğenisini toplamıştır. Bazen bazı reklamlar ise aslında çok fazla ilgi çekmez ama bilimsel sonuçlarla konuşan bir adam insanların beyninde o ürünü gördüklerinde ortaya çıkar ve almaya teşvik eder. İpana ve diğer diş macunlarında kullanılan teknik gibi.  Eti puf reklamlarının o yaz aylarının serinliğini hissettiren göz alıcı reklamları, etinin konuşan balık karakerleri, Halk bankın reklamında hepimizin tanıdığı ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ ın komik karakterleri hafızalardan uzun bir süre silinmeyecek reklamlar arasında.

 

haticesubasi

Entegreişler Blog, entegreisler.com - yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın