entegreisler BLOG Sosyal Medya Sitesi Facebook’a Profil Videosu Nasıl Eklenir?

28 Mar 2017
thumbnail

Sosyal Medya Sitesi Facebook’a Profil Videosu Nasıl Eklenir?

Sosyal medya devi Sosyal Medya Sitesi Facebook, profil videoları özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu sıfat sayesinde dünya genelinde en çok konuşulan veya tartışılan olayları profil fotoğrafımıza taşıyabiliyoruz.

Peki; Sosyal Medya Sitesi Facebook’ta profil videosu nasıl yapılır? Facebook’a profil videosu eklememiz için yapmamız gereken işlem oldukça kolay. Öncelikle mobil cihazınızdan Sosyal Medya Sitesi Facebook’u açıp profilimize giriyoruz. Profil düzenleme seçenekleri arasında ‘’Yeni Bir Profil Videosu Çek” butonuna dokunuyoruz. Karşımıza klasik video cazibe ekranı çıkacak. Bu ekrandan videomuzu çekebiliyoruz. Videomuzun çekimini tamamladıktan sonra istemediğimiz kısımları silebiliyor, sesi kaldırabiliyor ve ön izlemesini görebiliyoruz. Son olarak bütün bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra ‘Uygula’ dediğimizde artık sabit profil resmimizin yerine kendi çektiğimiz video yani hareketli gif formatında görselimizi eklemiş oluyoruz.

Şimdilik bu sıfat test aşamasında olduğu için bütün mobil kullanıcılara sunulmuş değil. O nedenle henüz sahip olduğunuz Android veya iOS cihazınızdaki Facebook mobil uygulamasına gelmemiş olabilir. Profil videosu özelliğini kullanabilmeniz için biraz bekleyebilirsiniz.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın