entegreisler BLOG Microsoft Linkedin’i 26 Milyar Dolara Satın Aldı!

30 Mar 2017

Microsoft Linkedin’i 26 Milyar Dolara Satın Aldı!

İnternet dünyasının en eski sosyal platformlarından biri olan profesyonel iş ağı Linkedin, teknoloji devi Microsoft tarafından satın alındı.

Teknoloji devi Microsoft sürpriz bir satın almaya imza attı. Geçtiğimiz günlerde Nokia’nın üretim haklarını Çinli Foxconn’a satan şirket internet dünyasının en eski sosyal platformlarından biri olan Linkedin’i satın aldı. Profesyonel iş ağı Linkedin’in satın alımının Microsoft’a maliyeti 26,2 milyar dolar olacak. Anlaşmaya göre Microsoft, Linkedin hissesi başına 196 dolar ödeme gerçekleştirecek. Bu operasyon aynı zamanda Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın göreve geldiğinden bu yana yaptığı en büyük satın alma olarak dikkat çekiyor.

Dünya çapında 433 milyon üyesi bulunan Linkedin 2002 yılının Ekim ayında kurulmuş ve 5 Mayıs 2003 tarihinde kullanıma sunulmuştu. 24 dile destek veren sosyal ağın ayda 105 milyon tekil ziyaretçisi bulunuyor. Hem mobilde hem de web üzerinde yıldan yıla büyüyen Linkedin’de çok sayıda premium üye yer alıyor.

Linkedin’in Microsoft tarafından satın alınmasına ilk tepkiler ise olumlu. Şirketin kurucularından Reid Hoffman’ın onayı olan bu operasyondan sonra, Linkedin’in kurumsal kültürünün ve bağımsızlığının korunacağına önemle vurgu yapılıyor. Konu ile ilgili Linkedin’in Twitter hesabından da bir açıklama yapılmış durumda. Paylaşılan mesajda “Microsoft ve Linkedin, profesyoneller ve kurumları kuvvetlendirmek için güçlerini birleştiriyor” ifadeleri bulunuyor. Satın alma operasyonunun yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın