entegreisler BLOG Masaüstü İkonlarınıza Reklam Vererek Sosyal Sorumluluk Yapabilirsiniz

30 Mar 2017

Masaüstü İkonlarınıza Reklam Vererek Sosyal Sorumluluk Yapabilirsiniz

Masaüstü simgelerine çeşitli markalarla birlikte farklı bir kimlik kazandıracak olan Oxfam bu sayede yoksullukla mücadele için masaüstlerimizi bir reklam alanı olarak kullanacak ve yardım dağıtacak.

Oxfam, dünyadaki 94 ülkede yoksullukla ilgili çalışmalar yürüten, 17 sivil toplum kuruluşunu tek bir çatı altında toplayan uluslararası bir konfederasyon.

Londralı ajans RKCR/Y&R işbirliğine giden Oxfam, hazırlanan inovatif kampanya ile bilgisayar kullanıcılarını çeşitli markaların görünümüne bürünen masaüstü simgeleriyle buluştuğu, reklam engellemeyi ortadan kaldıran bir medya alanı yarattı.
Masaüstünde bu simgelere yer vermek isteyen kullanıcılar, Oxfam’in 94 ülkede sürdürdüğü yoksullukla mücadele kampanyalarına katkıda bulunabiliyor. Yoksullara destek olmak, Donation Icons adındaki masaüstü simgelerin yer aldığı uygulamayı OS X veya Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirmek kadar kolay.

Bu noktadan sonra masaüstündeki simgeler otomatik olarak markaların logolarını taşıyan simgelerle yer değiştiriyor, dosyalarınız ya da kısa yollarınız ise bu işlemin ardından herhangi bir zarar görmüyor.

Bu alana reklam veren markalardan gelen her bir kuruş Oxfam’in destek kampanyasına aktarılıyor ve ne kadar çok insan bu simgeleri indirirse markalar da desteğini o kadar artırıyor ve yoksulluğa çözüm arayıp, ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmak kolaylaşıyor.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın