entegreisler BLOG İlginç Reklam Kampanyaları

10 Tem 2017
billboard5 ilginç reklam

İlginç Reklam Kampanyaları

Büyük firmaların bugün büyük markalar olmasının altında yatan ilginç sıradışı ve yaratıcı kampanyaların olduğunu biliyor muydunuz? Öyle ki birçok firma satış ve markalaşma sürecinde insanlar üzerinde büyük etkiler bırakarak bir anda yıldızı parlamış ve bugünün en etkili marka isimleri arasında yer almışlardır. Her markanın kendine göre bir kurulma öyküsü vardır. Örneğin bir sigara markası olan Marlboro sigarası çok büyük dev fabrikalara sahipken hiçbir satış gösteremiyordu. İnsanlar bu sigaranın varlığında dahi habersizdi. Marlboro fabrikasında çalışan bir işçinin değişik bir stratejisi ile bugünkü ismine kavuşmuştur. Adam birçokMarlboro kutusunu tek tek gezerek bunları şehrin bütün sokaklarına atmıştır. Sigara kullanan insanlardan çoğu bu durumu ne çok tüketilen bir marka diye kabul ederekMarlboro sigarasını almaya başlamışlardır. Şirketin satışı çok büyük oranda artmıştır.

Günümüzde de çok sıra dışı ve ilginç reklam öyküleri bulunmakta; billboardlar da yer alan bir reklam kampanyasına göre bir içecek şirketi limon simgesini kullanıldığı şişe tasarımda yaptırdığı billboard da şişenin ağzı açık ve ayın belli dönemlerinde yarım dolunay ta şişenin ağzına denk geliyor. Yerleştirilen konum ve fikir ile ok ilgin bir reklam olmuştur. Almanya da bir buz dolabı poşetinin ne kadar iyi koruma yaptığı ve yiyecekleri soldurmadığı göstermesi için bir ağacı bu poşet ile kapladı. Ağaç sonbahar mevsiminde yanındaki bütün ağaçlar solarken taptaze yemyeşil kaldı.

reklam ilginç

 

Reklam stratejileri he firma için büyük önem arz etmektedir. Bir banka satış personeline bütün marketlere post cihazı satmasını söylemişti. Çalışan bu satışları gerçekleştirirken yıllardır hiçbir post cihazını kabul etmeyen bir markete denk geldi. BU market sahibi post cihazı almayı bir türlü kabul etmiyordu. Çalışanın aklın müthiş bir fikir geldi. Bir ayda 4 farklı kişinin bu marketten alışveriş yaması için yolladı. Markette çok fazla alışveriş yapan müşteri gibi gözüken kişiler, ödemeye gelince satışı yapılamayan post cihazını soruyorlardı. Olmadığını öğrenince de bırakıp gidiyorlardı. Bu durum üzerine market sahibi bankayı arayıp kendisi post cihazı talep etmiştir.

reklam ilginç

haticesubasi

Entegreişler Blog, entegreisler.com - yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın