entegreisler BLOG Google, YouTube Connect Adlı Canlı Yayın Uygulamasıyla Periscope’a Rakip Olacak

30 Mar 2017

Google, YouTube Connect Adlı Canlı Yayın Uygulamasıyla Periscope’a Rakip Olacak

Google, YouTube Connect adlı yeni bir canlı yayın uygulaması geliştiriyor. Facebook’un bir süre önce devreye aldığı canlı yayın özelliği Facebook Live, Periscope ve YouNow gibi popüler servislerin tümüne rakip olması beklenen YouTube Connect’in en önemli avantajı elbette YouTube’un kendisi olacak.

VentureBeat’in haberine göre hem iOS hem de Android için geliştirilen YouTube Connect, tipik canlı yayın uygulamalarıyla benzer özelliklere sahip olacak. Google ya da YouTube hesaplarınızla giriş yapabildiğiniz uygulamanın tek butonla canlı yayın yapma, diğer kullanıcıları takip etme, canlı yayın sırasında diğer kullanıcılarla sohbet etme ve etiketleme özellikleriyle gelmesi bekleniyor. Bunların yanında bağlantılarınızın en yeni canlı yayınlarını görebildiğiniz bir haber akışı YouTube Connect uygulaması içinde erişilebilir olacak.

YouTube Connect ile canlı yayınlar uygulama içinden izlenebildiği gibi varsa yayını yapan vlogger’ın YouTube kanalından da görülebilecek. Bugün birçok YouTube şöhretinin takipçileriyle farklı uygulamalar üzerinden canlı yayında buluştuğu bir gerçek ve YouTube Connect bu potansiyeli YouTube lehine değiştirebilir. Özellik aynı zamanda, uygulamayı doğrudan popüler canlı yayın servisi YouNow’a alternatif hale getirebilir.

Canlı yayınları ‘banttan’ izlemek isteyenler kayıtlar uygulama içinde saklanabilecek. Bu videoların otomatikman YouTube’a yüklenmesi uygulamayı birçokları için daha cazip hale getirebilir ve elbette YouTube için de yeni bir büyüme kanalı olabilir.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın