entegreisler BLOG Google Maps’e Taksi Bilgileri Ekleniyor!

28 Mar 2017

Google Maps’e Taksi Bilgileri Ekleniyor!

2014’de Uber entegrasyonunu duyuran Google Maps, şimdi de diğer standart taksi servisleri için rota, varış süresi ve fiyat gibi bilgileri de eklemeye başlıyor.

Yeni gelen özelliğe göre uluslararası hizmet veren Uber’in dışında, ülke-içi hizmet veren 99Taxis (Brezilya), Ola Cabs(Hindistan), Hailo (İngiltere ve İspanya), Mytaxi (Almanya ve İspanya) ve Gett (İngiltere) gibi diğer yerel taksi ulaşım hizmetleri de artık Google Maps’te yer alacak.

Bu özelliği kullanabilmek için yukarıdaki ülkelerde bulunmak ve ilgili taksi hizmetine ait uygulamayı yüklemiş olmak gerekiyor. Ardından Google Maps istenilen konuma ulaşmak için bu bilgileri de platforma dahil ediyor ve taksi servisiyle alakalı rota, varış süresi ve fiyat gibi bilgileri de kullanıcıya sunuyor.

Google’ın sunduğu bu yenilik, aslında önümüzdeki günlerde ulaşım sektöründe de ne denli söz sahibi olacağının sinyallerini veriyor. Öyle ki bir kullanıcı bir noktaya ulaşırken Google Maps üzerinden yürüme, otomobil, toplu taşıma, tren, uçak gibi seçenekler ile bilgilere ulaşabiliyor. Yeni eklenen taksi servisleriyle de artık daha fazla seçeneğe sahip olmuş oluyor.

Yeni özellik önümüzdeki birkaç gün içinde Android kullanıcılarına gelmiş olacak. iOS kullanıcılarının ise biraz daha beklemeleri gerekiyor.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın