entegreisler BLOG Google, Destinations Yeniliğiyle Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Sitelerini mi Vuracak?

28 Mar 2017

Google, Destinations Yeniliğiyle Uçak Bileti ve Otel Rezervasyon Sitelerini mi Vuracak?

Google, 10 Martta başlattığı ‘Destinations’ (Gidilecek yerler) yeniliğiyle bu dikeydeki girişimleri etkileyebilecek önemli bir adım attı. Sadece mobil aramalara açık olan bu yenilik büyük bir değişimin habercisi.

Google Destinations temelde Google Flights ve Google Hotel Search servislerini kullandığı için yepyeni bir iş sayılmaz. Ancak mobilde yapılan aramaları yeniden yorumlayan Google, bu kez oldukça detaylı seçenekler sunuyor. Filtrelenebilen sonuçlar kullanıcılara istediği konaklama ve uçuş hizmetini bulmak konusunda oldukça iddialı görünüyor.

Yolculuk planınızı sadece konuma kalarak değil, ilgilendiğiniz spor türüne göre şekillendirebiliyorsunuz. Google aramaların katmanlı olduğu gerçeğinden hareketle, gidilecek şehrin popüler yerlerinden, hava durumuna ve elbette fiyatlara göre bir filtreleme yapabiliyor. 2015 yılında turizm ile ilgili soruların yüzde 50 oranında arttığını gören Google’ın bu alana ciddi bir giriş yapması belki sürpriz değil ve sunulan yanıtlar kullanıcı açısından başarılı görünüyor.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın