entegreisler BLOG Facebook’un İlginç İstatistikleri

30 Mar 2017

Facebook’un İlginç İstatistikleri

Facebook, 2015 Aralık ayı verilerine göre dünya genelinde 1.59 milyarsayıda kullanıcı barındırıyor. Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in nüfusunun 1.37 milyar olduğu düşünülürse, eğer Facebook bir ülke olsaydı, dünyanın en kalabalık ülkesi olurdu.

  • Küresel çapta Facebook’u aktif olarak kullanan kullanıcı sayısı ise 1.55 milyar düzeyinde. Yani Facebook kullanıcıları yalnızca üye olmakla kalmayıp, uygulamayı etkin bir şekilde kullanıyorlar.
  • Facebook’u günlük bazda aktif olarak kullanan kullanıcı sayısı ise 1 milyarı aşkın bir rakamı barındırıyor.
  • Akıllı telefonların insanların sosyal hayatında bilgisayar ya da diğer teknolojik ürünlerin öncesinde yer almasının ardından, sosyal medya kullanımını en fazla mobil platform üzerinden gerçekleşiyor. Dünya genelinde 1.39 milyar düzeyinde kullanıcı, Facebook’a akıllı telefonları üzerinden bağlanıyorlar.
  • Küresel bazda, 50 milyon insan, sınırlı bir kapsama kalitesine sahip Facebook Lite platformu üzerinden Facebook deneyimlerini gerçekleştiriyorlar.
  • Facebook geçtiğimiz süreçte canlı yayın özelliğini uygulama bünyesine getirmişti. Bu özelliğin de katkısıyla bir günde 8 milyardan fazla video Facebook üzerinden izleniyor. Söz konusu 8 milyar video, 500 milyonu aşkın kullanıcı tarafından görüntüleniyor. Facebook’un Türkiye özelindeki istatistikleri de bir hayli çarpıcı.
  • Türkiye’de 30 milyon civarında Facebook kullanıcısı bulunuyor. Uygulamayı günlük aktif olarak kullananlar ise yaklaşık 27 milyon.
  • Türkiye’de Facebook’u mobil cihazları üzerinden deneyimlemeyi tercih eden ülkelerden biri. Her ay ortalama 24 milyon kişi Facebook’u mobil platform üzerinden kullanıyor.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın