entegreisler BLOG Facebook’tan Nefret Söylemlerine Karşı Kampanya

28 Mar 2017

Facebook’tan Nefret Söylemlerine Karşı Kampanya

Facebook, nefret söylemlerine karşı “Online Civil Courage Initiative” adı altında bir hareket başlattı. Facebook’un COO (operasyon yöneticisi) Sheryl Sandberg’in geçtiğimiz pazartesi akşamı Berlin’de açıkladığı bu insiyatif Almaya’da bir çok bağımsız STK tarafından destekleniyor. Ayrıca Alman Adalet Bakanlığı ve Tüketiciyi Koruma Derneği tarafından da destekleniyor.

Sandberg’in açıklamasında, nefret söylemleri dışında radikal ve aşırı konuşmalar için de mücadele edileceği söyleniyor.Sandberg basın bülteninde “biz Facebook’un yabancı düşmanlığı, nefret söylem ve şiddet çağrıları için geliştirilmiş bir platform olmadığını defalarca dile getirildi. Bu yeni girişim sayesinde daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve internette her türlü aşırı konuşmanın önüne geçmeyi hedefliyoruz” dedi.

Facebook bu alanda çalışmalar yapan gruplar için şimdiden 1 milyon dolarlık destek sözü de verdiğini paylaştı.
Resmi bir Facebook sayfasında başlayan bu insiyatif ilk olarak #civilcourage etiketini kullanarak insanları bu girişime desteklerini göstermeleri için teşvik ediyor. Herkesin hikayesini paylaşmasını isteyen Sandberg “kötü fikirler için en iyi ilaç iyi fikirlerdir” diyor ve nefret için en iyi çarenin tolerans olduğunu ekliyor. “Nefret söylemine karşı konuşmalar gerçekten güçlüdür. Etkisi için ise zaman, enerji ve cesaret gerektirir” diyen Sandberg bu oluşumun uzun vadeli olacağının mesajını veriyor.Siz de bu oluşuma destek olmak isterseniz #civilcourage etiketi ile desteğinizi paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Sosyal Medya

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın