entegreisler BLOG Facebook Yeni “Beğen” Butonu Seçeneklerini Kullanıma Sunuyor.

28 Mar 2017

Facebook Yeni “Beğen” Butonu Seçeneklerini Kullanıma Sunuyor.

Facebook kullanıcıları yakında tepki verirken “Beğen” butonundan daha fazla seçeneğe sahip olacak. Facebook geçen yıl “Beğen” butonunu daha da etkileyici kılmanın yöntemleri üzerinde çalıştığını belirtmiş; sevmek, gülmek, hayran kalmak, üzülmek, kızmak gibi fiilleri daha açık şekilde anlatacak bazı seçenekler ekleyeceğini duyurmuştu. Kullanıcılar Beğen butonunun yanı sıra bunlara da tıklatabilecekti. Çalışma ilk olarak İspanya ve İrlanda’da test edilirken bir süre sonra Şili’nin dışına çıkarak Filipinler, Portekiz ve Kolombiya‘da test edildi. Son olarak da ABD’ye uğrayan yeni “Beğen” butonu seçenekleri yakında tüm dünya ile buluşacak.

Yeni seçenekler Facebook kullanıcıları tarafından henüz fark edilmeyebilir. Mobilde bunlar Beğen butonunun içine gizlenecek, görmek için Beğen butonuna basıp üstünde beklemek gerekecek. Bunu yapınca Facebook’un deyimiyle “reaksiyonlar” görülecek. Buradan beş yeni seçenekten bir tanesini seçmek mümkün olacak. Bunların her biri şirin görünen birer animasyon görüntüsüyle de temsil ediliyor.

Aslında “yay” şeklinde altıncı bir seçeneğin de olması planlanıyordu. Ancak Bloomberg’den alınan bilgiye göre Facebook bunun evrensel olarak anlaşılabilir olmadığını düşünerek kaldırmaya karar vermiş.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın