entegreisler BLOG Ev Dizaynında Trendler

26 Tem 2017

Ev Dizaynında Trendler

Her sene moda akımlarının değişmesi yeni trendlerin ortaya çıkması ile birlikte, kişiler evlerindeki dizayn bölümlerini değiştirmeye kara vermektedirler. Yeni eşyalar yeni aksesuarlar insan zihnini rahatlattığı gibi, yeniden motive sağlıyor. Son dönemler ev dizaynlarında biblolardan, duvar saatlerine kadar tasarımlar kendi içlerinde ayrılmıştır. Bütünsel olarak evlerinin şık ve modernize görünmesini isteyenler için dizayn tavsiyelerine uymak gerekebilir. Yazı stilleri ile zıt renk uyumlarını içinde barındıran, bazı kelimeleri kalın ve değişik fontlarla harmanlayan bir trend başladı Bir kaç yıldır, mutfaklarda siyah zemin üzerine yazılan yazılardan sonra artık birçok resimsel çerçevelerin yerini yazı barındıran tablolar almaktadır. Nevresim takımlarında, yastık kılıflarına, özel mobilya dekorasyonların da bu fontları görebiliriz.

 

Ev dizaynında bu senelerde ki renk kalıplar çok değişmemekle birlikte yine bir matlık ve sadelik söz konusu diyebiliriz. Fakat bazı tasarımcılar bu alanda daha canlı ve ışıldayan renklerin moda olduğu kanısındadır. Özellikle yeşil renklerden oluşan, sarının hardalıyla harmanlanan koltuk takımları ve biblolar ilgi çekici gibi gözüküyor. Son dönemlerde kişilerin yeni trendleri takibinde kaynak araştırmaları oldukça genişlemiştir. Birçok alan bu konuda kişilere bilgi vermektedir. Ev dizaynında son derece hakim olan yeni moda ise beyaz şıklığı, genelde beyaz renk üzerine hardal sarısı, turkuaz gibi can alıcı renklerle kombinler yapılan tasarımlarda oldukça göz önündedir.

 

 

Dizayn konusuna gelmişken, günümüzde oldukça moda olmuş ve süregelen bir devamlılıkta olan ahşap ve doğal görünümlü ürünler birçok insan tarafından kullanılmaktadır. İnce renksiz demirler ile de süslenen ahşap zarifliği uzun süreler kendinden söz ettirecek gibi. İşyerlerinde, evlerde özellikle butik kafelerde görmeye alıştığımız bu ahşap yapılar dizayn olarak büyük ve güzel örnekler oluşturmaya devam edecek.

haticesubasi

Entegreişler Blog, entegreisler.com - yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın