Etiket: Sosyal Medya

30 Mar 2017

Sosyal Medyada En Çok Reklamı Kim Alıyor?

Sosyal medya uygulamaları, reklam ajanslarının reklam kampanyalarına adına çok önemli bir konumda yer alıyor. Bu amaçla adlarını duyurmak isteyen şirketler reklam ajansları aracılığıyla kendilerini en çok Facebook, Twitter, Instagram vb. sosyal medya platformlarını tercih ediyorlar.

Okumaya devam et
30 Mar 2017

Google’ın yeni sosyal medyası: Spaces!

Google, sosyal medya hesaplarımıza bir yenisini daha ekledi. Google’ın yeni sosyal ağı Spaces küçük grupları bir araya toplamayı amaçlıyor. Space içerisinde, kullanıcılar istedikleri konuda bir ‘alan (space)’ oluşturabiliyor.

Okumaya devam et
30 Mar 2017

Periscope’tan Büyük Yenilikler

Popüler canlı yayın platformu Periscope, şimdiye kadarki en büyük güncellemelerinden birini duyurdu. Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak yeni özellikler arasında; canlı yayınları arama, canlı yayınları kalıcı olarak kaydetme, drone desteği bulunuyor.

Okumaya devam et
30 Mar 2017

Twitter’ın Hayatımızı Değiştiren Yönleri

21 Mart 2006 tarihinde Jack Dorsey tarafından geliştirilen uygulama, geçtiğimiz gün 10.yaşını kutladı. 10 yıldır dünya genelinde kullanıcıların en çok tercih ettiği sosyal ağlardan biri olan Twitter’ın hayatımızdaki değişiklik yaratan yönlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Okumaya devam et
30 Mar 2017

Scorp Amerika’ya Açılıyor

Bir yılda Türkiye’nin en popüler sosyal ağlarından biri haline gelen uygulama, ABD’ye açılıyor. ABD, Scorp’un ilk yurt dışı adresi değil ancak hedef destinasyonlarından biri. Zira girişim, bundan yaklaşık iki ay önce Almanya’ya açılmış ve küreselleşme hedefinde testler yapmaya başlamıştı. ABD’den önce yurt dışı deneyiminde yumuşak bir geçiş sağlaması umulan Almanya bekleneni verdi ve uygulamanın lansmanının […]

Okumaya devam et
28 Mar 2017

Hangi Saatlerde Sosyal Medya Hesaplarından Paylaşım Yapılmalı?

Amacınız ister kişisel sayfanızı tanıtmak olsun, ister iş yerinizin web sayfasının tanınmasını sağlamak, sosyal ağlardaki paylaşımlarınızı doğru zamanda yapmanız, daha çok kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Araştırmaların söylediği bu gerçek, Twitter, Facebook ve Instagram’da yapacağınız paylaşımların gününü ve saatini özenle seçmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Okumaya devam et
28 Mar 2017

Kırmızı Ödülleri’nde dijital dönem!

Reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyen ve 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri, 13. yılında hem geleneksel hem de dijital reklamcılık alanlarında yaratıcılığı ödüllendirecek. Son yıllarda sınırlı sayıda dijital entegrasyon kategorilerinde ödül verilen Kırmızı, bu yıl online reklam dünyasına kapılarını daha geniş açıyor. Kırmızı Dijitalde En İyiler Reklam Ödülleri başlığıyla ilk kez düzenlenecek […]

Okumaya devam et
28 Mar 2017

Foursquare’ın Yeni Özelliği: Trip Tips

Foursquare’in yeni özelliği Trip Tips ile artık gezeceğimiz yerleri önceden giden arkadaşlarımızı arayıp, söylediklerini not edip, gezmeye çalıştığımız tatillere yeni bir bakış açısı getiriyor.

Okumaya devam et