Etiket: Facebook

30 Mar 2017

Facebook’un İlginç İstatistikleri

Facebook, 2015 Aralık ayı verilerine göre dünya genelinde 1.59 milyarsayıda kullanıcı barındırıyor. Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’in nüfusunun 1.37 milyar olduğu düşünülürse, eğer Facebook bir ülke olsaydı, dünyanın en kalabalık ülkesi olurdu.

Okumaya devam et
30 Mar 2017

Facebook’un Yeni Hedefi Facebook Kullanmayanlar

Facebook, yayıncılar ve uygulama geliştiriciler ile daha yakın çalışarak insanlara daha iyi bir reklam deneyimi sunmak için çalıştığını açıkladı. Bu sayede Facebook kullanıcısı olmayanlar da Facebook reklamlarını görebilecek ve Facebook’a reklam veren markalar daha fazla insana ilgili alanlarına uygun, içeriklerle karşılaşacak. Yani Facebook’unuz olsun veya olmasın Facebook sizi de bulacak.

Okumaya devam et
30 Mar 2017

Facebook’a Türk Rakip!

Bursa’da yaşayan 18 yaşındaki Sertan Helvacı’nın geliştirdiği Events Here isimli uygulama, yakınınızda bulunan sosyal etkinliklere kolayca dahil olmanızı sağlıyor.

Okumaya devam et
30 Mar 2017

Facebook’ta Video Arama Dönemi

Facebook, YouTube gibi video içerik sunan devlerle mücadele etmek adına yeni video arama özelliğini duyurdu. Böylece kullanıcılar Facebook’a yüklenen videoları rahatça arayabilecek.

Okumaya devam et
28 Mar 2017

Hangi Saatlerde Sosyal Medya Hesaplarından Paylaşım Yapılmalı?

Amacınız ister kişisel sayfanızı tanıtmak olsun, ister iş yerinizin web sayfasının tanınmasını sağlamak, sosyal ağlardaki paylaşımlarınızı doğru zamanda yapmanız, daha çok kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacaktır. Araştırmaların söylediği bu gerçek, Twitter, Facebook ve Instagram’da yapacağınız paylaşımların gününü ve saatini özenle seçmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Okumaya devam et
28 Mar 2017

Instagram’a Facebook Benzeri Akış Sayfası Geliyor!

Instagram, artık kronolojik gönderi akışından vazgeçiyor. Facebook-benzeri bir akış sayfasına sahip olacak olan Instagram, artık kullanıcıların gözden kaçırdığı gönderileri de zamandan bağımsız olarak tekrar akış sayfasının üst kısımlarında yer verecek. Facebook’taki kullanıcıların ve Facebook sayfalarının sayısının hızla artması ve Facebook’un reklam odaklı bir sosyal ağ politikası izlemesi gibi sebeplerden dolayı Haber Kaynağı algoritması uygulanmaya başlanmış […]

Okumaya devam et
28 Mar 2017

Facebook Yapay Zekalı Harita Geliştiriyor

Facebook’un son hedefi, özel bir harita uygulaması hazırlamak. Farklı yönü ise, bu uygulamanın yapay zekaya sahip olması! Facebook, günümüzde sadece bir sosyal medya sitesi değil de bir teknoloji şirketi haline geldi. Bu bağlamda Facebook’un son çalışması Facebook Haritalar, farklı yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeye şimdiden başlamış oldu! Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan Connectivity Lab […]

Okumaya devam et
28 Mar 2017

Facebook Yüz Değiştirme Kervanına Katıldı

Facebook, Snapchat’in yüz değiştirme özelliğine karşı hamle olarak MSQRD uygulama firmasını satın aldı. Facebook bu hamlesi ile resmen yüz değiştirme kervanına adım attı. Facebook ile Snapchat arasındaki çıkmaz teknoloji dünyasında konuşulan konular arasında uzun süre yer almıştı. Facebook, Snapchat’i satın almak istemiş ancak başarısız olmuştu. Mark Zuckerberg ise bir türlü satın alamadığı Snapchat’e rakip olmayı […]

Okumaya devam et