entegreisler BLOG Dijital Sektörü 2016’da Neler Bekliyor?

28 Mar 2017
thumbnail

Dijital Sektörü 2016’da Neler Bekliyor?

Dijital sektörünün her ne kadar değişken bir görünümü olsa da modern trendlere karşı konulmayan heyecan verici bir hal aldığını görüyoruz. Bu, sektör için yeni bir yıl, yeni donanımlar, yazılımlar ve kullanıcı deneyimleri demek. Yeni trendleri erken benimseyenlerin ise oyuna 1-0 erken başlayacağını söylemeye gerek yok.

Dijital sektörü 2016’da neler bekliyor?
Video reklamlar artık hayatımızın her yerinde. Eskiden reklam amaçlı video üretmek ve bunu hedef kitlelere ulaştırmak oldukça zordu. Fakat 2015’te böyle olmadı! Ne kadar çok video reklam izlediğimizi hesaplayamadık bile. Pazarlama dünyası video reklam içeriğinin kıymetini anlamış olacak ki hemen yeni reklam uygulamaları geliştirmeye başladı. Google artık arama sonuçlarında video reklamlar göstererek yepyeni bir dünyanın kapısını açacağa benziyor. Youtube ve Google bir arada neler yapabilecek bakalım? Bu yıl da bol bol video reklam görmeye hazırız.

Uygulama indexlemeri ile yepyeni kullanıcı deneyimleri yolda. Google artık arama sonuçlarında mobil uyumlu siteleri ilk sıralarda gösterecek bir algoritma üzerinden çalıştığını duyurmuştu. 2016’da ise uygulamanızın veya sitenizin farklı ekran boyutlarına uygun olmasının yanında kullanıcı deneyimini kolaylaştıracak şekilde düzenlemesine olanak sağlayacak. Yeni yılda her şey kullanıcının daha özgür ve kolay yoldan arama yapması üzerine kurulacak.

Masaüstü uygulamalarını rafa kaldırmanın zamanı geldi de geçti. 2015 adeta mobil uygulamaların yılı oldu. “Kullanıcılar bunu almak istiyorum , bunu görmek istiyorum, buraya gitmek istiyorum, bunu yapmak istiyorum” gibi birçok şeyi ellerindeki akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirdiler. Google’ın dönemsel arama raporlarına baktığımızda da bunu net bir şekilde görebilmemiz mümkün. Bu sebeple 2016’da; satmak, göstermek ve yaptırmak istediğimiz her şeyi mobile entegre etmemiz gerekiyor.

Dijital video reklamları bukadar önem kazandığına göre reklam yapımlarına da zam geliyor. Reklamda son yüzyılın en rekabetçi dönemine geldik, online reklam yapmak her ne kadar ucuz gibi görünse de küçük şirketlerin bütçe planlamalarına şimdiden başlanması gerekmektedir.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın