entegreisler BLOG Arabalar’da Olmasa Radyolar Ölür Mü?

10 Tem 2017
araba radyo

Arabalar’da Olmasa Radyolar Ölür Mü?

Eski zamanları anlatan yaşlılara sorarsanız, radyonun değerini, güzelliğini bir bir sıralarlar. Radyo deyince akla bir film deki replik gelir ya hani Zeki Müren de bizi görecek mi? Radyolar eskiden Zeki Müren gibi ses sanatçılarımızın dinlenmesine olanak veren büyük icatlardandı. Televizyonun icadından önce radyo toplumda büyük bir öneme sahipti. Haberler, dini sohbetler, müzik ziyafeti bunları bir tek radyolardan dinleyebilmekteydiler. Radyo efsanesi televizyonun kullanılmaya başlamasından sonra tozlu raflarda yerini almaya başladı. Bir dönem televizyon da müzik olmamasına karşılık radyolar yine dinlenebilir durumdaydı. Lakin televizyon kanalların çoğalması uydu sistemleri derken, artık radyoları antika eşyalar olarak evimizde aksesuar olarak kullanmaktayız. Peki hâlâ devam eden radyo yayıncılığı; evet radyo yayınları hiç bir zaman bitmedi.

araba radyo

Uzun seyahate çıkan insanlar yolculukları sırasında mutlaka radyo yayınlarını dinlerler. Arabalarda kısa mesafelerde dahi radyo açıktır. Son yıllarda arabaların aşırı gelişmesi takılabilir şarkı listeleri ile yine radyo dinlemekten biraz uzaktalar. Uzun yol demişken tır şoförleri bütün radyo programlarından haberdarlardır. Onların araçlarında henüz ultra gelişmişlik olmadığından radyo yayınları ile yolculuklarını güzelleştirebiliyorlar. Radyo programları çok neşeli ve eğlenceli oluyor. Birçok ünlü isim nostaljik radyo yayınlarına katılıp dinleyenlere güzel anlar yaşatabiliyorlar.

Radyo kanalları arasında en çok dinlenilen kanallar ise powerturk, kral fm, slow türk gibi kanallar oluyor. Popüler şarkıların dinlenilmesine olanak veren bu tarz kanallar izleyicilerine yılların deneyimlerine sahip ünlü radyo sunucuları ile de unutulmaz dakikalar yaşatabiliyor. Birçok sanatçı radyo yayıncılığının zayıflamasına yönelik gelen tekliflerle radyo yayıncılığına başlamışlardır. Okan Bayülgen de bu isimler arasındadır. En çok dinlenen radyo programları ise sabahları; Nihat Sırdar show radyo, gönül dostu şener kral fm, zuhal topal süper fm, akşam kuşağında; gezegen mehmet kral fm, karakız radyo seymen, pascal nouma ve kadir çöpdemir  süper fm…

araba radyo

Arabalar da olmasa radyo efsanesi maalesef tarih olacak gibi gözüküyor.

haticesubasi

Entegreişler Blog, entegreisler.com - yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın