entegreisler BLOG Altın Pusula Ödülleri sahiplerini buldu

30 Mar 2017

Altın Pusula Ödülleri sahiplerini buldu

TÜHİD tarafından bu yıl “Birlikte Daha Güzel”temasıyla; Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone iletişim sponsorluğunda 15.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri sahipleriyle buluştu. Ödül kazanan proje ve kuruluşlar, 30 Mayıs Pazartesi akşamı, Raffles İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın Seçici Kurul Başkanlığı’nı yaptığı ödül törenine, UNDP İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Marcos Athias Neto, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu başta olmak üzere iş ve siyaset dünyasının önemli simaları ile seçici kurul üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, medya ve halkla ilişkiler profesyonelleri, akademisyenler ve genç iletişimciler katıldı.

TÜHİD Başkanı Gonca Karakaş törendeki açılış konuşmasında; dernek olarak iletişim dünyasındaki değişime liderlik etmek için çalıştıklarını, sürdürülebilir kalkınmanın ise bu değişimlerin odağına yerleştiğini belirtti. Karakaş, “Hepimiz yaşanabilir bir dünyayı hayal ediyoruz. Kurumların, şirketlerin yönetim politikalarına sürdürülebilir iletişimi yerleştirmeleri, dünyanın geleceği için de bir zorunluluk. Bu nedenle sürdürülebilir kalkınmayı önemsiyor ve TÜHİD olarak UNDP ile bu hedefe odaklanan projeleri teşvik etmek için ödül veriyoruz” dedi.

Geçen sene 124 olan başvuru sayısının bu sene 207’ye çıktığına da dikkat çeken Karakaş, “Bu durum, sektör için umut verici. Gelecek yıl sayının daha da artacağına inanıyoruz” dedi.

207 proje başvurdu, 33’ü ödüllendirildi
15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 135’i kurum, 72’si Genç İletişimci Projesi olmak üzere 16 ana ve 10 alt kategoride 207 proje başvuruda bulundu. Projelerden 33’ü ödüllendirildi. Ayrıca, İletişim duayenlerimiz Betûl Mardin ve TÜHİD Kurucumuz Prof. Dr. Alâeddin Asna adına, “Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler” ve “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü”de sahiplerine verildi.

Betül Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü, “Vizyoner Türk İşkadını Olarak Dünya Çapında Başarılı Temsiliyeti” nedeniyle Intel Yeni Teknolojiler Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz’e, meslek profesyonelleri ve iş dünyası nezdinde Alâeddin Asna’nın mesleki değerlerini ve vizyonunu yaygınlaştırmak amacıyla verilen Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü ise yarışmaya “Kurumsal Sorumluluk” kategorisinde başvuru yapan Arkas Holding’in Arkas Sanat Merkeziprojesine takdim edildi.

Ayrıca, yakın zamanda kaybettiğimiz Türkiye’de halkla ilişkiler faaliyetlerine ilk başlayan ve etkin olarak sürdüren Koç Holding’in değerli yöneticisi, Türk Sanayiinde birçok alanda öncü olan Merhum Mustafa Koç anısına özel Altın Pusula Plaketi aile adına Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl’a takdim edildi.

15. Altın Pusula Ödül Töreni; Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, BrandMap, Halklailiskiler.com, Habermetre, Medya Takip Merkezi, Install, İltek, Krema, KM Events, Mix Music, Wanda Digital, Elapro, Faselis, Medyaloji, Memorial, Özlem Kristal sponsorluğunda gerçekleşti.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın