entegreisler BLOG Ad-Block Facebook Reklamlarını Engelleyemeyecek

30 Mar 2017

Ad-Block Facebook Reklamlarını Engelleyemeyecek

Facebook, bünyesinde barındırdığı reklamların gösterilmesine büyük önem veriyor. Bu nedenle artık ad-block kullanıcılarına bile reklam gösterecek.

Facebook, masaüstü sürümü kullanan tüm kullanıcılarına ad-block yazılımları kullanıyorlarsa dahi reklam gösterecek. Reklamların masaüstü sürüme yüklenme biçiminde değişikliğe gidildiğini açıklayan şirket, böylece ad-block yazılımlarının reklamı algılayabilmesini zorlaştıracak. “Facebook reklam destekli bir yer. Reklamlar Facebook deneyiminin bir parçası, sonradan gelişi güzel eklenmiş bir şey değil” açıklamasını yapan Facebook Reklam ve İş Platformu Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth, bu konuda ne kadar net olduklarını belirtti.

Son dönemde reklam engelleyen “ad-block” yazılımları ciddi bir kullanım oranına sahip. Sadece ABD’de internet kullanıcılarının %26’sı ad-block kullanıyor. Bugüne kadar hiçbir ad-block firmasına filtreye takılmamak için para ödemediklerini söyleyen Bosworth, “Bu bizim içinde olmak istediğimiz bir durum değil” diyor. Görünüşe bakılırsa yakın dönemde Facebook masaüstü kullanıcıları ad-block sahibi olsa bile reklam görmekten kaçamayacak.

entegreisler

yoksa bi' fikriniz entegre olmaya bekleriz!

Bir Yorum Bırakın